W Polsce wśród dorosłych osób ponad 98% cierpi na choroby przyzębia1, a prawie 100% ma próchnicę zębów2.

Płyn LISTERINE® dociera do miejsc niedostępnych dla szczoteczki i nitki dentystycznej, dążąc do osiągnięcia ambitnego celu – zdrowa jama ustna dla każdego pacjenta. Co nas zainspirowało do tak ambitnego celu?

OPINIE PACJENTÓW*

Badanie LISTERINE® obejmujące ponad 4000 pacjentów na całym świecie pokazało, że wielu z nich chciałoby udoskonalić codzienną higienę jamy ustnej i chętnie dowiedzieliby się jak to zrobić. Fakty te świadczą o wspólnym dążeniu do osiągnięcia ambitnego celu, jakim jest lepsza higiena jamy ustnej:*

2.1_tout-1.1pl.jpeg

Statystyki dotyczące używania płynu do płukania ust

PRZEŁOMOWA METAANALIZA

Przełomowa i poddana weryfikacji analiza 29 badań obejmujących ponad 5000 pacjentów jest źródłem jak dotąd najbardziej przekonujących dowodów na korzyści wynikające ze stosowania metod mechanicznych (MM) i płynu LISTERINE® z 4 olejkami eterycznymi w porównaniu ze stosowaniem tylko MM. Metaanaliza potwierdziła, że pacjenci, którzy stosowali metody mechaniczne i płyn LISTERINE®, uzyskują: 3

3.1.1-image-2pl.png

Korzyści ze stosowania płynu do płukania ust Listerine®

Wyniki metaanalizy potwierdzają, że lepszy stan zdrowia jamy ustnej jest nie tylko możliwy, ale również osiągalny - dzięki poleceniu przez profesjonalistę odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej.

*Na podstawie danych podanych przez pacjentów uczestniczących w badaniu ankietowym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Japonii i Tajlandii (N=4134).

Referencje: 1. Jańczuk Z, Kaczmarek U, Lipski M. Stomatologia zachowawcza z endodoncją - zarys kliniczny; PZWL; wydanie IV; 2016:151-158. Dane za 1995 rok. 2. Ocena stanu zdrowia jamy ustnej i jego uwarunkowań w populacji polskiej w wieku 35-44 i 65-74 lat - Badania epidemiologiczne wykonane w 2013 roku w ramach programu polityki zdrowotnej pn.: „Monitorowania stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2013-2015”, Ministerstwo Zdrowia; http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/programy-zdrowotne/wykaz-pro...    . 3. Araujo MWB, Charles CA, Weinstein RB, et al. Meta-analysis of the effect of an essential oil–containing mouthrinse on gingivitis and plaque. J Am Dent Assoc. 2015;146(8):610-622 and/or post hoc analyses of data.

FAKT: 76% PACJENTÓW DEKLARUJE CHĘĆ DODANIA KOLEJNEGO KROKU W CODZIENNEJ HIGIENIE JAMY USTNEJ,

ABY UZYSKAĆ LEPSZE WYNIKI PODCZAS KONTROLI DENTYSTYCZNEJ*