Bielsze zęby

3.0 FAKT: LISTERINE® TO NAJBARDZIEJ PRZEBADANA NA ŚWIECIE POD WZGLĘDEM KLINICZNYM MARKA PŁYNU DO CODZIENNEGO PŁUKANIA JAMY USTNEJ_NEW

Jak przywrócić biel uśmiechu?

Płyn Listerine® Advanced White Łagodny Smak odpowiada na potrzeby pacjentów, którzy mają problem z powstawaniem przebarwień na zębach. Statystyki pokazują, że co czwarty pacjent wymienia je jako jeden z powodów zgłoszenia się do gabinetu stomatologicznego.1

Dzięki unikalnej formule Listerine® Advanced White Łagodny Smak zapewnia wszechstronne działanie:

 • Skutecznie usuwa przebarwienia zębów i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień
 • W badaniach in vitro usuwa aż do 99,9% bakterii wywołujących nieświeży oddech2
 • Wzmacnia szkliwo dzięki zawartości 220 ppm fluorku sodu (0,05%)

Skuteczne usuwanie przebarwień i zapobieganie powstawaniu nowych dzięki technologii polifosforanowej

W płynie zastosowano technologię polifosforanową, która pozwala usuwać przebarwienia nie ścierając szkliwa, a dodatkowo tworzy ochronną powłokę na powierzchni zębów, co zapobiega tworzeniu się nowych przebarwień.

Badanie in vivo potwierdziło, że już po 2 tygodniach stosowania Listerine® Advanced White przebarwienia zostały zredukowane o 23%, a po 28 dniach aż o 26% (p<0,001).3

Projekt badania3
Rodzaj badania 4 tygodniowe badanie kliniczne in vivo, randomizowane z podwójną ślepą próbą w układzie równoległym (n=117).
Pierwszorzędowy punkt końcowy Średnia wartość wskaźnika przebarwień Lobena po 14 i 28 dniach.
Grupa eksperymentalna Mycie zębów szczoteczką z zastosowaniem pasty zawierającej fluor 2x dziennie, a następnie płukanie z zastosowaniem 10 ml płynu Listerine® Advanced White przez 60 sekund.
Grupa kontrolna Mycie zębów szczoteczką z zastosowaniem pasty zawierającej fluor 2x dziennie.

Inne badanie, przeprowadzone in vitro, wykazało istotnie wyższą poprawę w zakresie przebarwień po 56-krotnym zastosowaniu produktu Listerine® Advanced White w porównaniu do trzech innych badanych płynów wybielających.4

Projekt badania4
Rodzaj badania
 • Ocena porównawcza in vitro w celu określenia skutecznościw zapobieganiu powstawania przebarwień 4 płynów do płukania jamy ustnej w zestawieniu z kontrolą negatywną.
Pierwszorzędowy punkt końcowy
 • L: zmiana współczynnika L barwy5 po zastosowaniu 56 razy w porównaniu z linią odniesienia (symulowane stosowanie przez 28 dni)
 • Im większa różnica względem zera, tym wyraźniejsza różnica w skuteczności pomiędzy produktem Listerine® Advanced White a produktem porównywanym.
Metoda
 • Próbki szkliwa ludzkiego (n = 20) poddawano działaniu 3 produktów konkurencyjnych i Listerine® Advanced White, a nastepnie zanurzano w ślinie i roztworze przebarwiającym zawierającym herbatę, kawę, czerwone wino i tytoń.
 • Działania te przeprowadzano dwa razy na dobę przez 28 dni (w celu symulacji stosowania 4-tygodniowego).

Referencje:

 1. Kantar Worldpanel Usage – Oral Care Conditions Report 12 m/e December 2013 –Weighted Users. Based on averaged data from France, Germany, Italy, Spain, Russia, Poland and Great Britain.
 2. Data on File (Micro), JAN 2014.
 3. Data on File (Clinical), OCT 2013.
 4. Data on File (in vitro stain), JAN 2014.
 5. International Organization for Standardization. Colorimetry — Part 4: CIE 1976 L*a*b* Colour space. https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:52497:en Open link in new window Accessed 7/1/2015.