Zdrowe dziąsła

3.0 FAKT: LISTERINE® TO NAJBARDZIEJ PRZEBADANA NA ŚWIECIE POD WZGLĘDEM KLINICZNYM MARKA PŁYNU DO CODZIENNEGO PŁUKANIA JAMY USTNEJ_NEW

Jak zadbać o dziąsła, aby były zdrowe?

Jednym z częstych problemów pacjentów jest kamień nazębny, powstający w wyniku mineralizacji płytki nazębnej. Może się on formować zarówno na powierzchni zębów jak i w przestrzeni pod dziąsłami, prowadząc do podrażnień tkanek miękkich i w konsekwencji do poważnych chorób przyzębia. Kamień nazębny zwykle ma nieco ciemniejszy odcień niż zęby, ponieważ ma porowatą strukturę i łatwiej zatrzymuje barwniki występujące w pokarmach, co sprawia wrażenie, że zęby są przebarwione na linii dziąseł.

Zawarty w płynie Listerine® Total Care chlorek cynku ma potwierdzone działanie zapobiegające tworzeniu się kamienia nazębnego poprzez opóźnienie i hamowanie powstawania kryształów kamienia na powierzchni zębów. Dodatkowo zmiękcza jego strukturę ułatwiając usunięcie.

warstwa_17.png

W badaniu in vitro oceniono stopień inhibicji powstawania kryształów kamienia nazębnego w porównaniu ze sterylną wodą z zastosowaniem modelu hydroksyapatytu wapnia i pomiarem pH. Po dodaniu hydroksyapatytu do przesyconego roztworu fosforanu wapniowego obserwowano wzrost kryształów fosforanowych, co skutkowalo spadkiem pH. Po dodaniu chlorku cynku zaobserwowano zahamowanie tworzenia się kryształów oraz mniejszy spadek pH, co wskazuje na zmniejszenie tworzenia się kamienia nazębnego.

produkt.png

Referencje:

  1. CADRAC. Crystal growth inhibition in-vito study. Study N. 103-0215