Title

Płukanie dla osób noszących stały aparat

Jeśli nosisz stały aparat ortodontyczny znasz to uczucie, gdy pod aparatem zostają resztki jedzenia. To nieuniknione. A jeśli nosisz na zębach modne druciki (tak, takie w neonowych kolorach), pojawia się całe mnóstwo ukrytych szczelin i zakamarków, gdzie mogą utknąć resztki pokarmowe, ułatwiające namnażanie się płytki nazębnej i tworzenie się kamienia. Dostosuj swój schemat płukania tak, aby zapewniał Ci dodatkową ochronę. W płynie do płukania jamy ustnej LISTERINE® doskonałe jest to, że dociera on do tych wszystkich trudno dostępnych miejsc i pozwala utrzymać higienę i czystość zębów i dziąseł.

Na co osoby noszące stały aparat powinny zwrócić szczególną uwagę

Kiedy nosisz stały aparat ortodontyczny i w ustach masz pełno klamer i drucików, dokładne czyszczenie zębów staje się trudniejsze i bardziej czasochłonne. Pojawianie się w jamie ustnej białych zmian podczas leczenia ortodontycznego może świadczyć o niewłaściwej higienie. Łatwiej gromadzi się płytka nazębna, stąd noszeniu aparatu często towarzyszy choroba dziąseł. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tymi wyzwaniami jest staranne dbanie o higienę jamy ustnej w domu, systematyczne płukanie płynem LISTERINE® oraz pilnowanie regularnych wizyt u dentysty.. 

Dbaj o higienę jamy ustnej

Pamiętaj, że samym szczotkowaniem oczyszczasz zaledwie 25% jamy ustnej. Włącz do codziennej higieny płukanie płynem LISTERINE®, by utrzymać świeżość i czystość jamy ustnej.

Używaj odpowiednich narzędzi

*Pasty do zębów z fluorkiem.
*Szczoteczki o miękkim włosiu lub elektryczna.
*Chociaż nie jest to łatwe, staraj się nitkować zęby.
*Płucz jamę ustną płynem do płukania ust, który usuwa bakterie w trudno dostępnych miejscach.

SAMO SZCZOTKOWANIE OCZYSZCZA TYLKO 25% TWOJEJ JAMY USTNEJ