Jak mieć bielsze zęby

Według niedawno przeprowadzonych badań, zabiegiem , o który najczęściej proszą pacjenci w gabinetach dentystycznych, jest wybielanie zębów. Wraz z pojawieniem się domowych metod wybielanie stało się popularniejsze niż kiedykolwiek, a uważa się, że to szybki sposób na zwiększenie pewności siebie.

Zabiegi wybielające w gabinecie dentystycznym

Dentysta może przeprowadzać profesjonalny zabieg wybielania zębów, który polega na nałożeniu na zęby silnego środka przy jednoczesnej ochronie dziąseł i całej jamy ustnej (w procedurze tej zwykle wykorzystuje się żel z buforem, który chroni zęby przed uszkodzeniem). Takie zabiegi znacznie rozjaśniają zęby, wybielając je nawet o 10 odcieni. Ale wybielanie obejmuje tylko osiem przednich zębów.

Domowe sposoby na wybielanie

Produkty wybielające do samodzielnego stosowania są łatwo dostępne w drogeriach oraz aptekach. Stały się one popularną i przystępną cenowo alternatywą dla zabiegów profesjonalnych. Warto zainteresować się np. poniższymi sposobami: wybielający płyn do płukania ust, taki jak LISTERINE® ADVANCED WHITE, LISTERINE® STAY WHITEwybielająca pasta do zębów, paski wybielające, żele do zębów, nakładki na zęby z żelem i wybielająca guma. Te domowe metody wybielania, stosowane bez nadzoru dentysty, są na ogół uważane za bezpieczne. Jeśli jednak zdiagnozowano (lub podejrzewa się) u Ciebie problem lub chorobę dziąseł, zębów lub jamy ustnej, zanim zastosujesz domowe sposoby na wybielanie, skonsultuj się z dentystą. Koniecznie też przestrzegaj instrukcji załączonych do opakowania, a jeśli zauważysz jakiekolwiek niepożądane efekty, jak np. nadwrażliwość zębów, poinformuj o tym dentystę..