Zdrowe zęby - 4 wskazówki pomagające chronić zęby

Im więcej wiesz, tym bardziej może Ci się wydawać, że większość tego, co trafia do jamy ustnej, jest wrogiem Twojego szkliwa i dziąseł. To prawda, ale na szczęście możesz przeciwdziałać negatywnemu wpływowi tych czynników: postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, by uzupełniać niezbędne minerały, wzmacniać zęby i odwracać szkody wyrządzane przez bakterie.

WSKAZÓWKA #1: Umów się na lakowanie zębów

Fluorek sprawia, że szkliwo staje się mocniejsze i twardsze, dzięki czemu lepiej chroni zęby przed próchnicą i ubytkami. W czasie zabiegu lakowania dentysta pokryje zdrowe zęby cienką warstwą ochronną.

WSKAZÓWKA #2: Nitkuj zęby przynajmniej raz dziennie

Nitkowanie usuwa resztki pokarmów i nalot bakteryjny znajdujący się między zębem a dziąsłem, utrudniając bakteriom gromadzenie się i przekształcanie w twardy kamień nazębny, który może usunąć tylko dentysta za pomocą profesjonalnych narzędzi.

WSKAZÓWKA #3: Zmieniaj szczoteczkę do zębów

3 lub 4 razy w roku wymieniaj szczoteczkę do zębów. Używaj szczoteczek o miękkim włosiu, które delikatnie czyszczą zęby i dziąsła, nie niszcząc przy tym szkliwa i tkanki dziąseł. Warto także zainteresować się szczoteczkami elektrycznymi, które czyszczą zęby skutecznie, lecz bez nadmiernego ścierania.

WSKAZÓWKA #4: Płucz jamę ustną po posiłkach

Płukanie pomaga usuwać resztki jedzenia, które przywarły do zębów lub utkwiły między zębami i dziąsłami. Płukanie jamy ustnej płynem z zawartością fluorku, takim jak płyn do płukania ust LISTERINE®, np. LISTERINE® TOTAL CARE, który chroni zęby przed próchnicą.