5 produktów spożywczych i napojów na białe zęby

Spróbuj uzupełnić codzienną dietę o następujące produkty. Mają one dużą wartość odżywczą, a przy tym pomagają utrzymać naturalną biel zębów.  

WYBIELACZ ZĘBÓW #1: Kalafior

To jedno z tych warzyw, które wymagają dobrego pogryzienia – a to jest korzystne dla zębów. Im dłużej trwa rozdrabnianie pokarmu, tym większa produkcja śliny. A ślina to naturalny środek oczyszczający zęby – dzięki niej lśnią.

WYBIELACZ ZĘBÓW #2: Truskawki

Co prawda te owoce mają ciemny kolor, ale zawierają mnóstwo enzymu o nazwie kwas jabłkowy, który naturalnie wybiela zęby. 

WYBIELACZ ZĘBÓW #3: Ser

Mama kazała Ci pić mleko, bo wzmacnia kości i daje lśniący, biały uśmiech. I miała rację. Produkty mleczne, takie jak ser, jogurt i mleko, zawierają kwas mlekowy i utwardzający zęby minerał – wapń, które wzmacniają zęby i jednocześnie je wybielają.  Gryzienie sera pobudza ponadto produkcję śliny, która spłukuje brudzące zęby resztki pokarmowe.

WYBIELACZ ZĘBÓW #4: Jabłka 

Ten owoc wymaga porządnego gryzienia, podobnie jak twarda marchewka, a to dla jamy ustnej skuteczne oczyszczanie. Naturalna czynność ścierania usuwa z zębów resztki pokarmów i pozwala zachować ich biel.

WYBIELACZ ZĘBÓW #5: Seler naciowy 

Owoce i warzywa bogate w błonnik mają niewiele kalorii, a dużo składników odżywczych: dzięki gryzieniu i żuciu zachowujesz biel zębów i zdrowie tkanki dziąseł.