5 głównych przyczyn nadwrażliwości zębów

Przyczyna #1: Agresywne szczotkowanie

Zbyt mocne szczotkowanie może ścierać białą zewnętrzną warstwę zęba, zwaną szkliwem, jedną z 4 głównych tkanek zęba i jednocześnie najtwardszą powierzchnię organizmu człowieka. Jeżeli zużywasz szczoteczki do zębów szybciej niż nić dentystyczną, warto zmienić technikę szczotkowania tak, by oszczędzać szkliwo.

Przyczyna #2: Nieregularne zabiegi higieniczne

Bezstresowe podejście do szczotkowania, nitkowania i płukania pozwala kamieniowi nazębnemu nawarstwiać się wzdłuż linii dziąseł do takiego stopnia, że usunąć go może tylko dentysta. Nie zapominaj o włączeniu do higieny jamy ustnej płynu do płukania jamy ustnej LISTERINE® i stosuj go regularnie.

Przyczyna #3: Cofające się dziąsła

Może zauważasz, że Twoje dziąsła zaczynają odsuwać się od zębów. Oznacza to cofanie się dziąseł, wskutek którego wrażliwe nerwy znajdujące się w korzeniu zęba zostają odsłonięte. Winna może być choroba dziąseł czy zbyt mocne szczotkowanie.

Przyczyna #4: Kwaśna dieta

Częste spożywanie pokarmów lub picie napojów o ostrym i/lub kwaśnym smaku może niszczyć szkliwo. Sprawdź, czy w Twojej diecie figurują produkty o dużej zawartości kwasu, jak owoce cytrusowe, pomidory, jogurt, kwaśna śmietana, dojrzewające sery, oraz kwaśne napoje, jak sok pomarańczowy, napoje izotoniczne, wino i napoje gazowane, w tym woda gazowana. Staraj się ograniczyć spożywanie tych produktów.

Przyczyna #5: Dieta bogata w cukier

Napychanie się słodkimi przysmakami w rodzaju ciastek i ciast sprzyja namnażaniu się bakterii, a to prowadzi do cofania się dziąseł, które odsłaniają wrażliwe obszary zęba .

Po co płukać jamę ustną?

SAMO SZCZOTKOWANIE OCZYSZCZA TYLKO 25% TWOJEJ JAMY USTNEJ